|شرکت مشاوره مدیریت داده کاوان|تماس فوری:09122905340|

روش های افزایش فروش ارزان

در وضعیت اقتصادی حاضر روش های افزایش فروش ارزان بسیار سوال می شود و اکثر کسب و کارها با توجه به شرایط موجود بودجه بسیار کمی برای بحث بازاریابی و فروش خود می توانند اختصاص دهند. در صورتی که شما کسب و کار کوچکی دارید و بودجه ای محدود دارید و خواهان افزایش فروش خود هستید، ما ۷ روش ساده زیر را که تقریبا کم هزینه هستند و به شما کمک می کند فروش خود را افزایش دهید را  پیشنهاد می کنیم.

۱- با مشتریان فعلی برای خرید بیشتر صحبت کنید.

یکی از راه های مناسب و کم هزینه برای افزایش فروش ، استفاده از مشتریان فعلی است. معمولا در استراتژی های بازاریابی و فروش برای افزایش سهم بازار از استراتژی های عمودی یا افقی استفاده می شود که صحبت کردن با مشتریان  فعلی و فروختن میزان بیشتری از خدمات یا محصولات شما می تواند یک استراتژی عمودی و  راهکار مناسبی برای افزایش فروش در مبحث بازاریابی و فروش شما باشد. در صورتی که به مشتریان فعلی محصول یا خدماتی با کیفیت ارائه کرده باشید، صداقت و حسن رفتار حرفه ای شما به آنها ثابت شده است و  شناخت مناسبی از شما پیدا کرده اند و قطعا در صورت نیاز از شما خرید بیشتری خواهند کرد.

۲- یک پکیج مناسب به مشتریان ارائه دهید.

در صورتی که شما بتوانید یک پکیج مناسب از محصولات یا خدماتتان را آماده کنید که در آن منافع مشتری را در نظر گرفته باشید قطعا مشتری راغب خواهد بود اندکی بیشتر از شما خرید کند. به عنوان مثال در کنار هم قرار دادن مجموعه ای از خدمات که هم ارتباط منطقی با هم دارند و هم تخفیف مناسب در آن لحاظ شده است ، مشتری را برای خرید وسوسه می کند.

۳- از مشتریان بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند.

ارتباطی که شما امروز با مشتری ایجاد کرده اید می تواند برای شما سود آور باشد و کمک کند که شما میزان بیشتری بفروشید. قاطع و محترمانه از مشتریانتان بخواهید در صورتی که از محصول یا خدمات شما راضی هستند شما را به دیگران معرفی کنند. در مقابل شما هم می توانید برای جبران خدمات آنها تخفیف و یا شرایط مناسب تر خرید را برای آنها ایجاد کنید، این مسئله حتی گاها موجب می شود که مشتری شما به واسطه شرایطی که برایش در نظر گرفته اید خود بیشتر خرید کند.

۴- در بازه زمانی محدود با نرخ استثنایی بفروشید.

در نظر داشته باشید که مشتری آگاه است و امروزه مشتریان بهتر از ما قیمت محصولات و یا خدمات ارائه شده را می دانند، بسیار دیده می شود که با عناوین مختلف تخفیف های تا ۷۰% عنوان می شود ولی مشتری رغبتی به خرید ندارد، علت این است که فروشنده مبلغی را به قیمت اصلی اضافه کرده و درصدی تخفیف برای آن منظور می کند ، وقتی مشتری قیمت قبل و بعد تخفیف را می بیند به دلیل اینکه قیمت را می داند به کلی از خرید از شما منصرف می شود و جایگاه شما برای همیشه نزد مشتری خراب خواهد شد. در صورتی که مشتری مطمئن باشد که شما اعلان های ساختگی ندارید همیشه منتظر اعلام دروه تخفیف شما می ماند و از شما خرید خواهد کرد.

۵- به حرف های مشتریان گوش کنید

در مبحاث بازاریابی و فروش ارتباط با مشتری و شنیدن مشتری شاه کلید شناخت نیاز مشتری است، در صورتی که شما به حرف مشتریان گوش فرا دهید و فقط به دنبال این نباشید که فروشی انجام شود، نیازهای آنها را در خواهید یافت و می توانید به آنها کمک کنید که چگونه می توانند با استفاده از محصول یا خدمت شما نیازشان را برآورده کنند. پس سعی نکنید که به مشتری بفروشید، سعی کنید به مشتری کمک کنید نیازش را عنوان کند و یا در صورتی که دقیق نمی تواند اینکار را بکند بهش کمک کنید نیازش را شناسایی کند و در صورتی که محصول یا خدمت شما نیاز او را برآورده می کند به او پیشنهاد بدهید و اگر نیاز ش با خدمات و یا محصول شما بر طرف نمی شود به او منبع مناسب برای برآورده کردن نیازش معرفی کنید.

۶- از شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش کمک بگیرید.

امروزه رشد سریع دنیای تکنولوژی باعث شده است که اکثرا به رسانه های اجتماعی دسترسی داشته باشند. این رسانه ها به دلیل فراگیر شدن آنها منبع مهمی برای شناساندن خود به دیگران می تواند باشد. با ایجاد حساب های کاربری مناسب در رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام و … می توانید همیشه در دسترس مشتری باشید و با فعالیت در این رسانه ها و تولید محتوای مناسب مشتریان مناسبی برای خود جذب کنید. استفاده از شبکه های اجتماعی و اساسا ابزارهای آنلاین حیاتی ترین ابزارهای بازاریابی و فروش آینده خواهند بود اگرچه امروزه هم جزو بهترین منابع بازاریابی و فروش به حساب می آیند.

۷- افزایش قیمتهای خود را اعلام عمومی کنید.

فرض کنید حالا که در ماه های پایانی سال هستیم شما قصد دارید که در سال آینده ۲۰% به قیمت محصول یا خدمات خود اضافه کنید، عاقلانه آن است که این افزایش قیمت را در قالب یک پیشنهاد مناسب به مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی بدهید که اگر در بازه زمانی که شما تعیین می کنید اقدام به خرید و یا تمدید قرارداد نمایند شما حاضرید با قیمت فعلی به آنها بفروشید و یا قراردادشان را برای سال آینده تمدید کنید.

این روش هایی که عنوان شد جزو ساده ترین روش های افزایش فروش به حساب می آیند ولی قطعا کارهای بیشمار دیگری نیز می توان انجام داد که به وسیله آنها می تواند تحولی در فروش ایجاد کرد. افزایش فروش بیشتر نیازمند یک طرح جامع بازاریابی و فروش است که در آن تمام محدودیت ها و فرصت ها در نظر گرفته شود و استراتژی های مناسب افزایش فروش اتخاذ شود. در صورتی که شما نیاز به افزایش فروش دارید و نیازمند روش های افزایش فروش هستید می توانید از مشاوران با تجربه ما استفاده کنید تا متناسب با نوع سازمان و شرایط شما بهترین برنامه افزایش فروش را برای شما تنظیم کنند. شرکت مشاوره مدیریت داده کاوان با بهره گیری از مشاوران مجرب و سال ها تجربه در حوزه مشاوره مدیریت سازمان برای ایجاد ساز و کار علمی افزایش فروش و ایجاد ساختارهای علمی روش های افزایش فروش در کنار شما خواهد بود. در صورتی که تمایل دارید با مبحث مشاوره مدیریت بیشتر آشنا شوید مقاله مشاوره مدیریت چیست؟ را از اینجا بخوانید.

 

تماس با ما:09122905340

۱۳۹۷-۲-۳۰ ۱۵:۱۴:۰۵ +۰۰:۰۰ دی ۱۸م, ۱۳۹۶|دیدگاه‌ها برای روش های افزایش فروش ارزان بسته هستند
ورود به سیستم رزرو وقت مشاوره