|شرکت مشاوره مدیریت داده کاوان|تماس فوری:09122905340|

Loading...
/خدمات مالی و حسابداری
خدمات مالی و حسابداری ۱۳۹۷-۵-۱۹ ۲۱:۲۸:۲۲ +۰۰:۰۰

شرکت حسابداری داده کاوان : اهمیت استفاده تخصصی از خدمات مالی، خدمات حسابداری و مشاوره مالیاتی و چرایی استفاده از مشاوره مالیاتی

بدون شک بر کسی پوشیده نیست که مجموعه فعالیت های مالی و حسابداری در هر شرکتی همانند قلب تپنده آن شرکت می باشد و کمترین نقص در آن موجب آسیب های جبران ناپذیر به سازمان خواهد شد، این مهم و تغییرات قانون مالیات های مستقیم ، آیین نامه ها و دستور العمل های مربوطه ،نقش استفاده تخصصی از خدمات حسابداری و خدمات مالی و همچنین مشاوره مالیاتی شرکت حسابداری و یا به عبارت بهتر شرکت مشاوره مدیریت مالی و سازمانی متخصص را بیشتر از پیش روشن می نماید. در همین جا باید عرض کرد که فعالیت های مالی یک شرکت تنها ثبت اسناد حسابداری نیست و طراحی یک سیستم مالی و حسابداری برای سیستماتیک کردن چرخه فعالیت ها امری ضروری و غیر قابل انکار است که بعضا مدیران سازمان ها آن را با استخدام یک حسابدار اشتباه می گیرند. باید بدانیم یک سیستم مالی بدون اتکاء به شخص با استفاده از نقشه فرایند و مجموعه روش های اجرایی و آئین نامه ها و سایر مستندات، تمامی الزامات قانونی از قبیل استانداردهای حسابداری، قوانین مالیاتی و قوانین سازمان تامین اجتماعی را باید پوشش می دهد و عملیات سازمان را از شخص محور بودن به فرایند محور بودن تغییر می دهد. ما در شرکت حسابداری و مشاوره مدیریت داده کاوان با تکیه بر سال های تجربه در حوزه طراحی فرایند های مالی و خدمات حسابداری ، خدمات مالی و مشاوره مالیاتی این مهم را صورت کاملا تخصصی به انجام می رسانیم .

طراحی فرایندهای مالی و اداری برای پوشش تعهدات سازمان در مقابل قوانین مالیاتی و قوانین سازمان تامین اجتماعی بخشی از فعالیت های دپارتمان طراحی سیستم های مالی شرکت خدمات حسابداری و مشاوره مدیریت داده کاوان برای انجام با کیفیت خدمات حسابداری ، خدمات مالی و مشاوره مالیاتی می باشد. همانطور که گفته شد این فرایند جزو مهمترین فرایندهای هر سازمانی است که به منظور پاسخگویی به الزامات قانونی و انجام تعهدات به ذینفعان داخلی و خارجی طرحریزی می شود. از این رو در طراحی سیستم مالی و حسابداری قدم های اساسی را برخواهیم داشت که بسیار متفاوت از آنچیزی است که صرفا یک دیدگاه حسابدارانه باشد. طراحی سیستم های مالی و تحلیل فرایندی آن به تنهایی و بدون تیم های تخصصی طراحی سیستم و تیم مالی امکانپذیر نیست و این نقطه تفاوت ما با یک موسسه حسابداری است، ما دانش طراحی سیستم را با دانش مالی ترکیب نموده و ساختاری قابل اعتماد و اثر بخش را برای شما فراهم می کنیم. ما برای استقرار سیستم مالی و انجام خدمات مالی و خدمات حسابداری  قدم های زیر را بر می داریم:

۱- تحلیل سازمان و ابعاد محتلف فرایندهای درگیر با فرایند مالی

۲- فرموله کردن و مدل سازی و ایجاد نقشه فرایندها

۳- تهیه شناسنامه فرایندها و تصویب فرایند

۴- تهیه روش های اجرایی، دستورالعمل ها و فرم های مورد نیاز

۵- اتوماسیون و استقرار نرم افزار مناسب با فرایندهای طراحی شده

۶- استخدام و آموزش نیروی انسانی مناسب

۷- تحویل سیستم و مشاوره در نگهداری

تهیه طرح بازاریابی

مشاوره مالیاتی 

خیلی وقت ها دیده ام که بسیاری بحث مشاوره مالیاتی به صرف اینکه حسابدارانی در شرکت استخدام کرده اند، نادیده می گیرند و سازمان آنها بعد از گذشت یکی دو سالی با مسائل متعدد دست و پنچه نرم کرده است، بزرگترین سوالی که مدیران در این زمان از خود پرسیده اند این است مگر ما حسابدار نداشتیم؟ مگر ما مدیر مالی نداشتیم؟ پس این واحد مالی چکار می کند؟ 

واقعیت این است که اگرچه ممکن است ما هزینه زیادی برای استخدام و تشکیل تیم مالیمان کرده باشیم ولی این سبب نمی شود که شما بحث مشاوره مالیاتی را نادیده بگیرید. اهمیت استفاده از مشاوره مالیاتی آنجا خود را بیشتر نشان خواهد داد که شما از مباحث مالیاتی و مالی دانش کافی نداشته باشید و نتوانید تجزیه و تحلیل درستی از وقایع داشته باشید. پاسخ به سولاتی از قبیل:

آیا تیم مالی من درست عمل می کند؟

آیا سیستم مالی طرح ریزی شده است و یا فقط در ذهن حسابدارهای من باید ها و نبایدها الزام می شود و آیا این باید و نبایدها ما را به مقاصد و اهداف و استراتژی های از قبل تعریف شده می رساند؟

آیا با فعالیت یک یا چند نفر حسابدار اساسا ما به مشکل رسیدگی مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده و یا رسیدگی تامین اجتماعی بر نخواهیم خورد؟

و ….

این سوالات را باید خیلی وقت قبل تر از رسیدگی ها از خود پرسید و برای یافتن پاسخ مناسب از مشاوره مالیاتی افراد آگاه، با تجربه و شایسته استفاده کرد.

مشاور دارای صلاحیت کیست؟

بنده معتقدم مشاور دارای صلاحیت قطعا باید حداقل دارای فاکتورهای آگاهی، داناای و شایستگی باشد که هر کدام از این پارامترها به جنبه هایی از قبیل تحصیلات و تجربه اشره می نماید که شاخص هایی را تعریف می کند که مشاوره را به شایستگی مشاوره مالیاتی می رساند. پر واضح است این پارامتره در کنار هم معنا پیدا می کند و داشتن فقط یک جنبه از آنها صلاحیت را ایجاد نمی کند.

برای استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی ما و نحوه انجام مشاوره به صفحه فرایند مشاوره مراجعه و یا لینک زیر را کلیک نمایید.

فرایند و نحوه انجام مشاوره

 

تهیه طرح بازاریابی

وکیل مالیاتی

خیلی وقت ها برای رفع یک مشکل بزرگ ممکن است یک راه حل بسیار ساده وجود داشته باشد، در پرونده های مالیاتی که ما در طول سال های فعالیتمان به آن برخورد کرده ایم نا آشنایی موکل به قوانین مالیاتی اعم از قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده و یا سایر قوانین  عامل اصلی شرایط بحرانی پرونده بوده است که با یک لایحه مناسب می شد پرونده را از آن وضعیت بیرون آورد. کار وکیل مالیاتی فارغ از اینکه عملیات مالی و حسابداری شرکت توسط چه کسی انجام شده است، پیدا کردن راه کار مناسب با ااستناد به قوانین مالیاتی برای رفع مشکل است که این مهم نیازمند دانش و تخصص کافی می باشد. ما وکیل مالیاتی شما هستیم تا لایحه لازم را برای دعاوی شما تنظیم کنیم، در جلسات دفاعیه شرکت کنیم و از حقوق شما دفاع کنیم. قطعا را پرونده شما را مشاوران مالیاتی ما قبلا رفته اند و اکنون به بهترین شیوه لایحه دفاع از شما را تنظیم می کنند.

تهیه طرح بازاریابی

برای آنکه مشخص شود که که ما چگونه می توانیم به شما کنیم و ارائه خدمت انجام بدهیم، همانند سایر فعالیت ها در حوزه های دیگر، قدم اول شناسایی موقعیت حال حاضر شماست. شما در کدام یک از موقعیت های زیر قرار دارید؟

واحد مالی ندارم و برای تشکیل واحد مالی در داخل سازمان نمی توانم هزینه کنم. ۱۳۹۶-۶-۲۲ ۱۲:۲۱:۵۳ +۰۰:۰۰

در صورتی که شما شرکتی تازه تاسیس هستید و یا توجه به هزینه بالای استخدام نیرو و مدیران ماهر حوزه مالی تمایل به استخدام و تشکیل واحد مالی را ندارید، می توانید از سرویس های آنلاین ما استفاده کنید. ما امکان این را فراهم کرده ایم بدون هزینه تشکیل واحد مالی یک تیم مالی کاملا حرفه ای با کمترین هزینه را داشته باشید.

 

واحد مالی ندارم وتمایل دارم در داخل شرکت واحد مالی قوی داشته باشم ۱۳۹۶-۶-۱۳ ۱۱:۰۶:۴۵ +۰۰:۰۰

در صورتی که شما واحد مالی ندارید و تمایل دارید واحد مالی قوی داشته باشید همانند آنچه در تب طراحی فرایندهای مالی و اداری گفته شد ما فعالیت های زیر را مرحله به مرحله و همراه با تهیه مستندات لازم انجام می دهیم:

1- تحلیل سازمان و ابعاد محتلف فرایندهای درگیر با فرایند مالی

2- فرموله کردن و مدل سازی و ایجاد نقشه فرایندها

3- تهیه شناسنامه فرایندها و تصویب فرایند

4- تهیه روش های اجرایی، دستورالعمل ها و فرم های مورد نیاز

5- اتوماسیون و استقرار نرم افزار مناسب با فرایندهای طراحی شده

6- استخدام و آموزش نیروی انسانی مناسب

7- تحویل سیستم و مشاوره در نگهداری

پس از انجام این فعالیتها در صورت تمایل یا از مدیران مالی ما استفاده خواهید نمود یا از مشاوران ما.

تیم مالی دارم ولی تخصص لازم را ندارند. ۱۳۹۶-۶-۱۳ ۱۰:۵۳:۴۴ +۰۰:۰۰

مبنا و سنگ بنای انجام فعالیت های مالی دانش، تجربه و آگاهی است. این سه موضوع در صورتی که به صورت کامل موجود نباشد احتمالا در بخشی از کار ایراداتی به وجود خواهد آمد. متاسفانه صحت عملکرد بخش مالیاتی فعالیت های مالی در درازای زمان مشخص خواهد  شد و این باعث می شود خیلی از مدیران متوجه اشتباهات ریز و درشت پرسنل واحد مالی خود نشوند. از این رو مدیران مالی با تجربه و به روز ما در چنین مواردی در نقش مدیر مالی شما قرار خواهند گرفت و امور طرحریزی، طرح اجرایی و کنترل فعالیت های واحد مالی شما را به عهده خواهند گرفت. با توجه به ضرورت وجود مشاوره در این حوزه یکی از مشاوران ما همزمان مشاور این تیم خواهد شد.

تیم مالی دارم و تیم مالی ما فعالیت های مالی و مالیاتی را انجام می دهد. ۱۳۹۶-۶-۱۳ ۱۰:۴۸:۰۶ +۰۰:۰۰

در صورتی که شما تیم مالی دارید و فعالیت های مالی و مالیاتی شما انجام می شود، ما می توانیم در نقش مشاور شما باشیم ، دلیل انتخاب مشاور در چنین موقعیتی اطمینان پیدا کردن از صحت عملکرد این تیم است. پیش تر ها گفته شد که یکی از دغدغه های مدیران این است که آیا تیم مالی من فعالیت ها را به درستی طرح ریزی می کنند؟ آیا به درستی انجام می شود؟ آیا مسیر اطلاعات به مدیریت از کانال درستی می گذرد؟ با انتخاب ما به عنوان مشاور به همه سوالهای شما پاسخ داده می شود. از طرفی عموما با توجه به درگیر شدن تیم مالی با اقدامات اجرایی از تغییرات قانون و نکات ریز و تکنیک هایی که می تواند منافع سازمان را تامین کند غافل می شوند، ما همه آنچه از قانون برای کسب منافع شما لازم است را در اختیار شما قرار می دهیم. روال های جاری را ممیزی می کنیم و اصلاح می کنیم و در صورت نیاز حسابرسی داخلی و حسابرسی برای مقاصد خاص توسط حسابرسان مورد تائید سازمان حسابرسی و عضو جامعه حسابرسان ایران را انجام می دهیم.

تهیه طرح بازاریابی
ورود به سیستم رزرو وقت مشاوره