| داده کاوان|بازاریابی و صادارت به آمریکای شمالی:09122905340(واتس آپ)|

شاه کلید انتخاب درست شرکت خدمات بازاریابی و فروش

یک شرکت یا سازمان در طول عمر خود با بحرانهایی روبرو میشود که یکی از بزرگترین و متداولترین این بحرانها، فروش و بازاریابی محصولات و یا فروش و بازاریابی خدمات بخصوص در شرایط بحران عمومی اقتصادی است.

این شرکت یا سازمان بدلیل آنکه میزان و یا کیفیت فروشش پایین آمده و انتظاراتش را برآورده نمیکند برای کمک به خروج از بحران نیازمند خدمات شرکت ارائه  دهنده خدمات مشاوره بازاریابی خواهد بود. اگرچه در اغلب اوقات این شرکتها ، دپارتمانهای بازاریابی دارند اما ممکن است به دلایلی از قبیل کمبود امکانات مورد نیاز و پر هزینه بودن تامین آن و یا کمبود منابع انسانی متخصص در زمینه فروش نتوانند به همه جوانب کار وارد شوند و مشکلات پیش آمده را حل کنند و یا از سوی دیگر با وجودی که با یک شرکت خدمات بازاریابی و فروش همکاری می کنند اما هنوز به نتایج دلخواهشان نرسیده اند.

در این شرایط انتخاب یک شرکت ارائه دهنده خدمات بازاریابی و فروش مناسب امری حیاتی برای موفقیت سازمان و خروج از بحران است.

فروش و بازاریابی محصولات

معیارهای انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات بازاریابی و فروش

قبل از شروع همکاری با یک شرکت خدمات بازاریابی و فروش مواردی وجود دارد که باید مورد توجه قرار داد ، این موارد کمک می کند که مهمترین فاکتورهایی که باید در خصوص  یک خدمات دهنده خوب جستجو کنید را دانسته و سوالاتی که باید از هر کدام بپرسید تا به گزینه درست برسید را بدانید .

 • خدمات مورد نیاز : خدمات بازاریابی شامل طیف وسیعی از خدمات از قبیل خدمات مشاوره بازاریابی و فروش ، برنامه ریزی و تعیین استراتژی بازاریابی ، خدمات تهیه طرح بازاریابی ، بازاریابی میدانی ، فروش و بازاریابی محصولات ، فروش و بازاریابی خدمات و … میباشد پس بهتر است خدمات مورد نیاز سازمان خود را مشخص کنید تا شرکت بازاریابی را بیابید که در محدوده مورد نیاز شما تخصصی تر کار کرده است.
 • نیازهای تخصصی : حیطه تخصصی که سازمانتان نیاز دارد را مشخص کنید. آنچه سازمان شما ندارد اما بسیار به آن نیاز دارد. یک شرکت ارائه دهنده خدمات بازاریابی و فروش به شما کمک می کند که به مسائل از دیدی متفاوت نگاه کنید.
 • هماهنگی روز به روز : قطعا دوست دارید که تیم شما و شرکت مورد نظرتان در یک برنامه درست با هم تعامل کنند. روند بررسی پروژه های شرکت خدمات بازاریابی و فروش در داخل سازمانتان ، هفتگی و ماهانه کمک میکند که انتظارات هر دو طرف در نظر گرفته شده و یک تیم مشارکت کننده را تشکیل دهند.
 • چشم انداز موفقیت : داشتن یک فهرست کلی از انتظاراتتان و اینکه این تیم جدید چه کاری برایتان انجام دهند. نوع موفقیتها و زمان رسیدن به آنها را معین کنید.

شرکت خدمات بازاریابی و فروش

خصوصیاتی که یک شرکت خدمات بازاریابی و فروش خوب باید داشته باشد

وقتی شما دانستید که

 • چه خدماتی نیاز دارید.
 • انتظار دارید روند پشتیبانی و اجرای کار به چه شکل باشد.
 • در چه صورت شما پروژه را موفق می دانید.

می توانید به دنبال نوع شرکت خدمات بازاریابی و فروش مناسب خودتان باشید. در اینجا چند موردی که شما در زمان انتخاب باید مد نظر قرار دهید آورده ایم:

1- دانش و تخصص : مشخصا شرکت خدمات بازاریابی و فروش باید تخصصهای لازم را دارا باشند. حیطه کاری متخصصان و میزان تاثیرگذاری آنها برای رسیدن مشتری به خواسته هایش را بررسی کنید.

2- چشم انداز سازمانتان : قبل از شروع همکاری با شرکت خدمات بازاریابی و فروش ، آنها باید قادر باشند چشم انداز کلی برای سازمان شما را به روشنی تبیین کنند باید قادر باشند فعالیتهای بازاریابی فعلی شما را آنالیز کرده و فرصتهای استراتژیکی که برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند تبیین و تدوین نمایند.

3- ابزارها و منابع : شناخت ابزارها و منابعی که به آن دسترسی داریم کمک می کند که بفهمیم چگونه می توانیم برای فروش و بازاریابی محصولات یا خدمات از آنها استفاده کنیم و چگونه فعالیتهای مدیران و میزان پیشرفت صورت گرفته را ارزیابی کنیم. بعنوان مثال شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره بازاریابی باید با معرفی ابزارها به اجرای صحیح استراتژی های پیشنهادی اشان در سازمان کمک کند .

4- خلاقیت : داشتن تخصص ، چشم انداز و ابزارهای صحیح راه به جایی نخواهد برد اگر خلاقیت نباشد. نمونه کارهای شرکت را در زمینه خلاقیت و راههای خلاقانه ای که در جهت فروش و بازاریابی خدمات و محصولات بکار گرفته اند بررسی کنید.

5- حفظ مشتریان : دقت کنید که این شرکت به چه میزان به حفظ مشتریان اهمیت می دهد و در مورد آن پرس و جو کنید. اگرچه برخی شرکتها تمایل به ارتباط کوتاه مدت با مشتریان دارند اما شرکتهای خوب و خوش نام ارتباط خود را با مشتریانشان در طولانی مدت حفظ می کنند.

6- تناسب فرهنگی : فرهنگ سازمانی و ارزشهای کاری شرکت ارائه دهنده خدمات بازاریابی و فروش را بررسی کرده و میزان تطابق آنها را با سازمان خودتان مدنظر قرار دهید.شرکتهایی که ارزشهای یکسان و نزدیک با شما دارند به احتمال بیشتری با سازمان شما و کارمندانتان ارتباطات موثر و نزدیک کاری برقرار خواهند کرد.

7- اجرای قرارداد : مهمترین بخش ، قابلیت اجرایی شرکت خدمات بازاریابی و فروش خواهد بود . یک شرکت توانمند تمام پروسه فروش و بازاریابی محصولات یا خدمات را گردآوری کرده و کار را با موفقیت به اتمام می رساند . البته همه آنها ادعا می کنند که کار را به خوبی انجام میدهند اما شما به دنبال نتایج اثبات شده ادعایشان باشید.

8- خودتان را محدود نکنید : برند ، قیمت و حتی موقعیت جغرافیایی نباید باعث شود که شما انتخابهای خود را محدود کنید .

برند: اگرچه برند یک شرکت مهم است ، اما به اندازه تیم اصلی که به کسب و کار شما اختصاص می دهند اهمیت ندارد بیشترین توجه خود را بر تیم کاری خود منعطف کنید و قبل از تصمیم گیری با آنها ملاقات کنید. شرکتهایی با سوابق کم که می دانند چطور از تکنولوژی و امکانات در جهت رساندن شما به اهدافتان استفاده کنند و تمرکز و اشتیاق و تخصص کافی برای فروش و بازاریابی را دارند گاه در اولویت انتخابند.

قیمت : البته که در محیط چالشی امروز قیمت میتواند یک فاکتور تاثیر گذار بر تصمیم گیری باشد اما کاهش قیمت و اصرار به کاهش غیر منطقی آن ممکن است تاثیر نامطلوب و حتی برعکس بر کیفیت خدمات بگذارد . در عوض ، مبلغ را به صورت عادلانه پرداخت کنید و با بهبود کارایی عملیات در هزینه های بعدی صرفه جویی کنید. شما یک شرکت خدمات بازاریابی و فروش را برای کیفیت خروجی آن استخدام میکنید ، پس اجازه ندهید بخاطر کم کردن هزینه ، کیفیت را از دست بدهید.

مکان : واقعیت این است که مکان خیلی مهم نیست ایمیل ، پست ، تلفن های همراه و سایر وسایل ارتباطی امروزه باعث می شود که شما براحتی ارتباطتان را حفظ کنید. در عوض تمرکزتان را معطوف به انتخاب شرکتهایی کنید که در حوزه مورد نظر شما تخصص دارند و خلاقیت و فکرهای تازه و بدیع دارند.

شرکت ارائه دهنده خدمات بازاریابی و فروش

بطور خلاصه:

بعد از مطالعه مطالب بالا اکنون که چشم انداز بهتری نسبت به پروسه انتخاب و ارزیابی شرکت ارائه  دهنده خدمات بازاریابی و فروش دارید بهتر است بعد از آنکه تعدادی شرکت مناسب کسب و کارتان را یافتید در قدم بعدی یک لیست از سوالاتی که ممکن است در پروسه انتخاب از خودتان یا آژانس مورد نظرتان بپرسید گردآوری کنید. این کار به شما کمک میکند که یک لیست مختص نیازهای شما گردآوری شود و بر اساس آن تصمیم گیری نهایی را انجام دهید . در زیر تعدادی از این سوالات آمده است که البته شما میتوانید بر اساس مطالبی که گفته شد و نیاز کسب و کارتان سوالاتی اضافه و کم کنید.

سوالاتی که باید از خودتان بپرسید :

 • خدمات مورد نیاز شما چیست؟
 • بیشترین کمکی که نیاز دارید کدام است؟
 • در کدام تخصصها شما یا تیمتان نیاز به کمک بیشتری دارد؟
 • میخواهید از شرکت خدمات بازاریابی و فروش که با آن کار میکنید چه چیزهایی یاد بگیرید؟
 • تیم داخلی شما چه نقاط قوتی دارد که شرکت خدمات بازاریابی و فروش میتواند از آنها بعنوان اهرم استفاده کند؟
 • شخص رابط در سازمان شما برای ارتباط با شرکت خدمات بازاریابی و فروش چه کسی است؟
 • چه کسی مسئول تحویل گرفتن کار و نظارت بر حسن انجام کار است؟
 • چشم انداز شما برای موفقیت پروژه کجا و کدام نقطه است؟

سوالاتی که باید از شرکت خدمات بازاریابی و فروش بپرسید:

 • چه خدماتی ارائه می دهند؟
 • حوزه تخصصهایشان کدام است؟
 • چه نتایجی برای مشتریانشان فراهم کرده اند؟
 • چند نمونه کار موفق دارند؟
 • نظر مشتریانشان در مورد تخصص ، خدمات و موفقیتهایی که بدست آورده اند چیست؟
 • چه چشم انداز و برنامه ای برای شرکت شما دارند؟
 • آیا چشم اندازی که برای سازمان شما توصیف کرده اند بر نظرات و توقعات شما انطباق و همخوانی دارد؟
 • چه منابع و ابزارهایی برای رسیدن به نتایج به کار می برند؟

تهیه طرح بازاریابی

شاید به خواندن مطالب زیر نیز علاقمند باشید

مشاوره بازاریابی و فروش چیست؟

۷ تکنیک علمی افزایش فروش

۱۳۹۷-۳-۲۳ ۱۲:۳۱:۵۸ +۰۰:۰۰ خرداد ۱۲م, ۱۳۹۷|دیدگاه‌ها برای شاه کلید انتخاب درست شرکت خدمات بازاریابی و فروش بسته هستند
ورود به سیستم رزرو وقت مشاوره