| داده کاوان|بازاریابی و صادارت به آمریکای شمالی:09122905340(واتس آپ)|

۷ تکنیک علمی افزایش فروش

بخش اول ۷ تکنیک علمی افزایش فروش از مجموعه روش های افزایش فروش برای فروش بیشتر

در دهه ای که همه اصول بر پایه علم جلو می رود ، افزایش فروش هم جزئی از این مجموعه است، ما با استفاده از تحقیقات انجام شده در حوزه بازاریابی و فروش ، به شما ۷ روش علمی افزایش فروش را برای فروش بیشتر ارائه می کنیم . شایان ذکر است این مطلب در دو بخش نوشته خواهد شد که در این مطلب قسمت اول آن را مشاهد می کنید.

۱) ایجاد ارتباط با مشتری در ۵ دقیقه

چقدر طول می کشد که با مشتری خود ارتباط برقرار کنید ؟

مطالعات نشان می دهد که مشتریان با استفاده از تحقیقات اولیه در مورد خرید، تمایل زیادی برای خرید در آنها به وجود می آید و شما باید در کمترین زمان ممکن با مشتری خود ارتباط برقرار کنید . با این حال هردقیقه که شما برای  ایجاد ارتباط با خریدار از دست بدهید، نرخ علاقه مشتری به طرز قابل توجه ای پایین می آید .

زمانی که مشتری می خواهد از فروشنده سوالی بپرسد اما او مشغول است، این موضوع باعث می شود که مشتری منتظر بماند ، منتظر ماندن مشتری به نفع فروشنده نیست و نباید این اتفاق بیافتد.

۲)  برای دستیابی به مشتریان خود تلاش کنید

چند مرتبه با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید؟

بسیاری از فروشندگان بیش از دو مرتبه با مشتریان خود ارتباط برقرار نمی کنند و سپس از انجام دادن آن منصرف می شوند.

طبق تحقیقات شرکت Velocify مشخص شده است که فروشنده باید با مشتری حداقل شش بار تماس داشته باشد ،  شما با این روش می توانید به طرز قابل توجهی میزان تماس های خود را با مشتری بالا ببرید. این مطلب به این معنی نیست که گاه و بیگاه به مشتری زنگ بزنید بلکه باید بسیار هوشمندانه تلاش کنید فرایند فروش را پیگیری کنید و از پیگیری هراس نداشته باشید. فرض کنید مشتری به شما برای انجام خدمتی تماس می گیرد و شما به محل سازمان مشتری مراجعه می کنید و در آنجا قرار می گذارید که جلسه بعدی را آنها اطلاع دهند، در این حالیت شما به امید تماس آنها ننشینید. اجازه بدهید زمان معقولی برای آن بگذرد سپس پیگیری را شروع کنید. فراموش نکنید ممکن است مشتری حتی نام شما را هم به خاطر نداشته باشد.

۳)  تماس صبح زود و یا اواخر بعد از ظهر

چه ساعتی در طول روز با مشتریان تماس می گیرید؟

شما باید زمانی با مشتری در ارتباط باشید که او حال بهتری دارد ، افزایش فروش در مقوله بازاریابی و فروش یک فرایند علمی روانشناسی است پس بهترین زمان مشتری را تحلیل کنید و یا حتی می توانید از او سوال کنید. به نظر  می رسد اوایل صبح یا بعد از یک روز کاری زمان مناسب تری برای تماس باشد زیرا در زمان کاری ممکن است مشغله اجازه پاسخگویی به تماس شما را ندهد. باید اضافه کنم این موضوع به معنی ترس از مشتری نیست و هرکز سعی نکنید بیش از اندازه به مشتری القا کنید که شما خیلی مشغله دارید، وانمود کنید روال کاری شما برای تماس ها در همین ایام است.

۴ ) دوشنبه ها و سه شنبه ها با مشتری در ارتباط باشید

نگاهی به روزهای هفته خود بیاندازید ، آیا تا بحال مکالمات خود را با مشتریان ، در زمانی که آنها وقت اضافه دارند یا خودتان زمان اضافی دارید برنامه ریزی کرده اید ؟

تحقیقات علمی نشان می دهد که خریداران در بعضی روزها نسبت به بقیه روزها  تمایل بهتری برای باسخگویی دارند ، متاسفانه شنبه ها و یکشنبه ها روز های خوبی برای مشتریان نمی باشند ، اما دوشنبه ها و سه شنبه ها بهترین روزها برای پاسخگویی می باشد. وسط هفته بهترین روزهای هفته برای پیگیری و ارتباط است.

۵ ) ترجیحا با  شماره ای که قبل به مشتری داده اید با او در تماس باشید و یا از یک خط،  همیشه تماس بگیرید.

زمانی که با مشتریان خود تماس می گیرید چه شماره ای بر روی گوشی های آنها ظاهر می شود؟

مشتریان همیشه تمایل کمتری برای پاسخ دادن به  شماره های ناآشنا یا شماره هایی که ارقام آنها زیاد می باشد را دارند. بنا بر این ترجیح براین است که از همان شماره ای استفاده کنید که قبلا به مشتری داده اید و یا از یک خط همیشه با مشتری در ارتباط باشید. فراموش نکنید شما نمی خواهید مشتری را غافلگیر کنید. بهتر ان است مشتری بداند چه کسی با او تماس می گیرد.

۶ ) لبخند برنید و مثبت باشید

چه کلمه ای در اولین برخورد با مشتری از دهان شما بیرون می آید؟

شاید از نظر شما ، لبخند زدن و یا گشاده رویی تاثیری بر روند فروش نداشته باشد اما تحقیقات علمی نشان می دهد که شروع کردن با جملات مثبت و گشاده رویی می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

یک تحقیق از سایت Tipping.org نشان داده ، پیشخدمت های هتل با گفتن کلمه ساده “صبح بخیر” و صحبت های مثبت در مورد آب و هوا ، قادر بودند که انعامشان را ۲۷% افزایش دهند. شاید به نظر برسد این موضوع فقط در مورد مشتری های حضوری اثر دارد اما متذکر می شوم که حتی در فروش های تلفنی این موضوع را به شدت رعایت کنید.

۷) در مورد رقبایتان جملات منفی نگویید

آیا تا به حال رقابایتان را با جملات منفی کوچک کرده اید؟

اگر این کا را کرده اید دیگر نکنید.

گفتن چیزهای بد در مورد افراد یا شرکت های رقیب ریشه در پدیده ای به نام  ” انتقال خود به خودی صدا ” دارد. ساختار مغز طوری است که شایعات و جملات منفی را به شخصی که در حال صحبت کردن است مرتبط می کند . بنابراین اگر شما اطلاعات منفی درباره رقبای خود  به فروشنده می دهید ، مغز مشتری این صفات منفی را به شما مرتبط می کند و دقیقا در مورد شما هم منفی  فکر می کند.

داستان فروش و افزایش فروش مبحثی علمی روانشناسی است و یکی از بهترین تکنیک های افزایش فروش استفاده از شناخت ساختارهای ذهنی در فروش است. شرکت مشاوره مدیریت داده کاوان با استفاده از روش علمی NLP شما را برای فروش بهتر و بیشتر آموزش می دهد و این روش معجزه ای در حوزه فروشندگی است. اگر متمایل به شناخت بیشتر این روش هستید اینجا را کلیک کنید و برای خواندن مطالب بیشتر از تکنیک های افزایش ، مقاله روش های افزایش فروش ارزان را مطالعه کنید. در مباحث آتی تلاش خواهد شد بیشتر از روش NLP و نحوه استفاده آن در فروش با شما صحبت کنیم. در صورتی که علاقمند هستبید این روش در سازمان شما آموزش داده شود با ما در ارتباط باشید.

 

تماس با ما:09122905340

۱۳۹۷-۲-۳۰ ۱۵:۱۳:۵۵ +۰۰:۰۰ دی ۱۹م, ۱۳۹۶|دیدگاه‌ها برای ۷ تکنیک علمی افزایش فروش بسته هستند
ورود به سیستم رزرو وقت مشاوره